Noc kulturalna już w najbliższy weekend!

Oferta kulturalna dla wszystkich, dużych i małych, starych i młodych. Noc kulturalna jest jak magia w jesiennej ciemności – to hasło tegorocznej imprezy. Poniżej program, czy faktycznie każdy z nas znajdzie coś dla siebie, oczywiście oprócz tych «starych» bo przecież takich nie ma wśród nas 🙂

Po raz 21 z rzędu jest organizowana Noc Kulturalna w Haugesund. Organizatorzy, w tym założycielka i pomysłodawczyni Tina Røvær zapraszają na chwile pełne magii, wypełnione kulturą we wszystkich formach na terenie całego miasta. Znani i mniej znani artyści, pisarze, taniec, sztuka, teatr, koncerty, chór, płomienie, żonglerzy i wiele wiele innych.

Noc Kulturalna 2017 czeka na Was wszystkich!!!

10. listopada, piątek

KAWIARNIA TEATRALNA
17.00 Malowanie buziek
17.00 Marita Eide Klovning «Livsdans» wystawa
17.15 – 17.45 Pilutta Deg przedstawienie teatralne na podstawie opowieści Astrid Lindgren
22.15 – 23.00 Cecilia Vennersten

FESTIVITETEN
19.00 Przedstawienie kierunku tanecznego szkoły średniej Skeisvang VGS » Ukjent» (Nieznany)
19.05 Haugesund Sparebank Kulturpris (Rozdanie nagród)
19.15 Oda Fjell i Dorothea Økland » Kvinne i for stor herreskjorte» (Kobieta w za dużej męskiej koszuli), przedstawienie taneczne
19.30 – 20.00 Kompani Haugesund & Paul Hansen «Bli» ( Zostań), taniec
21.00 Chór męski szantowy Slogmåkane & Munor

BIBLIOTEKA
17.00 – 17.30, 17.30 – 18.00 Opowiadania, bajki
18.00 –  19.00 Malowanie buziek
18.00 – 19.00 Parkour
19.45 Alf Saltveit
20.00 – 21.00 Wholy Martin

BLEIKMYR BYDELSHUS
17.30 Otwarcie domu kultury, kawiarni
18.00 – 22.00 Turniej FIFA 2018
18.00 – 22.00 Klub Otaku
18.00 – 22.00 Greenscreen Studio
19.30 – 21.30 Overwatch med Average Jonas

HEMMINGSTAD KULTURSENTER
17.00 – 17.30, 18.00 – 18.30 Śpiewanie piosenek dla dzieci
18.00 – 19.00 Alladyn, przedstawienie teatralne 
19.00 – 19.45 Linn Isabel Eielsen, koncert
17.00 – 23.00 Wystawa (Linn Isabel Eielsen)

HAVNABERG FRISKLIVSSENTRAL OG SENIORSENTER
18.00 – 20.00 BraMat (DobreJedzenie z grilla i ogniska)
18.30 – 18.45 Gunnar Andersen, przedstawienie dla dzieci
19.15 – 19.30 Alexandr Shubin, gitara elektryczna
19.45 – 20.15 Taniec brzucha

KARMSUND FOLKEMUSEUM
18.00 Appassionata
q9.00 Gaute M. Sortland (krótkie teksty i smutne piosenki)
20.00 – 20.45 Ludo (muzyka folklorystyczna)

PITTERS KAFE
21.00 Kristi Furubotn
21.30 Vidar Ingvaldsen Band
22.30 Karuzela – jazzowa opowieść, koncert

TOTALEN
19.00 – 00.00 Wieczór z uczniami Skeisvang VGS
00.00 – 01.00 Nattjam! Otwarta scena

CAFE RENE
20.00 The Jokers
21.00 – 21.45 HGH Band

VÅR FRELSERS KIRKE
19.00 – 22.00 Salmemaraton, maraton śpiewów

SKATTKAMMERET
19.00 Otwarcie lokalu
19.30 Gina Drivenes, taniec
20.00 Martin Mentzoni Spoken Word Cirkuz
20.30 Linn Isabel Eielsen, koncert
21.00 – 21.30 Espen Fernando

HØVLERIET
19.30 – 20.00 Ila Auto, dla dzieci
21.00 Linn Frøkedal
22.00 Emili Røine Østebø
23.00 – 00.00 Ila Auto

RÅDHUSET
19.00 Haugesund Kulturskole Konsert
20.00 Mandskoret av 1914
20.30 Kolnsekoret
21.00 Handelsstandens Sangforening
21.30 Sveio Songlag
22.00 HIL Koret

EDDA KINO
18.00 – 19.15 Katteprinsen (film dla dzieci)

KYSTVERKET
18.00 – 21.00 Symulator łodzi, popłyń łodzią przez Smeasundet
18.00 Eksperyment Ibsen (teatr w wrsji 2017, MDD Skeisvang)
19.00 Espen Fernando
19.30 ARIA
20.00 – 21.00 The Flop

GAMLE SLAKTEHUSET
18.00 KAFFI powiedziałeś??? Degustacja kawy i kawowe historie
18.00 – 22.00 Wystawa ( Kopervik VGS)
18.00 – 22.00 Wystawa (Vardafjell VGS)

GAMLE POSTHUSET
16.00 – 23.00 Wystawa klubu fotograficznego

11. listopada, sobota

EDDA KINO
16.00 – 17.50 Happy End ( film dla dorosłych, ambitne kino)

INTIMSCENEN
11.30 Eventyrstund, przedstawienie dla najmłodszych
13.00 Eventyrstund, przedstawienie dla najmłodszych
16.30 Hakkebakkeskogen , Haugesund Barne og Ungdom Teater

TEATERCAFEEN
16.00 Malowanie buziek
16.00 Marit Eide Klovning Livsdand, wystawa
16.00 – 17.30 Historia Norwegii w 90 minut
19.15 – 20.00 Tore Renberg oraz Ingrid Birgitte Viland

FESTIVITETEN
18.00 Odda Fjell oraz Dorothea Økland, Kobieta z za dużej męskiej koszuli, taniec
18.15 – 20.00 Kompani Haugesund oraz Paul Hansen «Bli», «Zostań»
21.00 – 22.00 Morgan Sulele

GAMLE SLAKTEHUSET
14.30 – 15.00 Bibbi oraz Boffen, teatr dla dzieci
15.00 – 22.00 Wystawa, Kopervik VGS
15.00 – 22.00 Wystawa, Vardafjell VGS
15.10 – 15.20 Śmieszne wierszyki
15.30 – 15.40 Śmieszne wierszyki
15.30 – 16.00 Barn buldrer
16.00 – 16.30 Bibbi oraz Boffen, teatr dla dzieci
16.40 – 16.50 Śmieszne wierszyki
16.40 – 17.10 Barn buldrer
16.45 – 17.15 Yoga dla dzieci
17.00 – 17.10 Śmieszne wierszyki
17.30 – 18.00 Barn buldrer
17.30 – 18.00 Yoga dla dzieci
18.00 – 20.00 Glow Party Disco ( ze szminką UV)
18.00 – 20.00 VR Lab
19.00 – 19.20 Argentisk Tango
20.30 – 21.00 Flammesjonglering (żonglowanie płomieniami)
21.00 – 00.00 Chill oraz koncert

KULTURKIRKEN SKÅRE (KIRKENES BYMISJON)
18.00 Elin Furubotn
19.00 Grete Storbæk Eriksen
20.00 – 21.00 Aleksander Hauge z zespołem

AOF
18.00 Emilie Østebø
18.30 Kristi Kinsarvik, taniec życia
19.30 Truls Horvei
20.15 Bjørn Kallevig koncert

SCANDIC MARITIM
17.00 Gunnar Johan Lovvik bokbad oraz Karen Hesseberg

BILLEDGALLERIET
17.00 Warsztaty dla dzieci o sztuce z drewna
17.00 Prezentacja sztuki filmowania
19.30 Munorenssemblet Dumky
20.00 Klub pianistyczny Black and White
20.30 Camilla Schøyen & Munor, «Kobiety w muzyce»

BYPARKEN W ALTANIE
18.30, 19.00 Straszne, w połowie odrażające historie

HAUGESUND SPAREBANK
16.30 Pokazy ognia oraz żonglerki na deptaku
17.00 Molly oraz Parner, z NRK Radio Super
18.30 Trond Kallevåg Hansen

PITTERS KAFE
21.00 Kallevåg
21.30 Lektor Martens
22.30 – 23.30 Klengenavn

TOTALEN
19.00 Teatersport/Improteater, Kulturskolen
20.30 – 23.00 Scena Otwarta

CAFE RENE
20.00 Smoooth Operators (Bob Dylan)
21.15 Alf Saltveit
21.45 – 22.45 Lost Woodlands

VÅR FRELSERS KIRKE
12.00 – 12.00 Klokkespill ønskekonsert
21.30 – 22.30 To rustne Herrer

SKATTKAMMERET
18.00 Otwarcie lokalu
18.30 Parkour
19.00 – 20.00 NySirkus warsztaty
20.30 – 21.00 Martin Mentzoni, Spoken Word Cirkuz

GAMLE POSTHUSET
16.00 – 23.00 Wystawa fotograficzna, Haugesund Fotoklubb

Wejściówki sprzedawane są w większości lokalów biorących udział w imprezie, koszt wejściówki dla jednej osoby to 250kr, bilet rodzinny 600kr. Wejściówki sprzedawane są w formie przypinek.