Deszcz, wiatr, grad, nic nie zniechęciło rekordowej liczby uczestników do wzięcia udziału w Karmøy Maraton

Dziś odbyło się piąte wydanie Karmøy Maraton. W maratonie wzięła udział rekordowa liczba uczestników, reprezentowana przez 10 krajów. W tym roku podobnie jak w roku poprzednim maraton odbył się na trzech dystansach: Cały maraton (Helmaraton), połowa (halvmaraton) oraz bieg na 10 kilometrów. Dodatkowo został przeprowadzony bieg dla dzieci na 400m. Najmłodsi biegli jedną rundę dookoła stadionu.

Cały maraton

Wystartował o godzinie 09:30. Trasa przebiegała na odcinku 42 km w kierunku południowym wzdłuż  Austre Karmøyveg do Skudeneshavn, następnie wzdłuż Vestre Karmøyveg w kierunku północnym do Åkra i z powrotem do Åsebøen Stadion.

Thomas Asgautsen z Spirit Stavanger Friidrettsklubb przybył pierwszy na metę po czasie 2:49:23, drugie miejsce zajął Kenneth Dragøy z Haugesund Triathlonklubb,, który pokonał trasę w 2:51:05. Sjur Ferkingstad z Spirit Stavanger Friidrettsklubb przebiegł w 2:59:02 i zajął trzecie miejsce.

Pierwszą kobietą na mecie była  Vivian Kyte, która przebiegła dystans w  3:12:27.

Połowa maratonu

Dystans 21 km wystartował o godzinie 11:00. Pierwszy na metę przybył Urige Butha, który begł 1:13:56. Na drugim miejscu był Thomas Finshus z Stegaberg IL, którego czas wyniósł  1:19:30.

Tylko 9 sekund później przybyła na metę Maryna Novik , która zajęła trzecie miejsce.

10 kilometrów

Lars Lunde z Stord IL pokonał dystans 10 kilometrów w 31:34, zajął pierwsze miejsce. Zaraz po zwycięzcy tej kategorii przybył Mats Hauge z Haugesund Idrettslag Friidrett, który zajął drugie miejsce. Magnus Hjellum z Gular IL przybył trzeci na metę z czasem 32:51.

Pernilla Epland z Stord IL była pierwszą kobietą na mecie z czasem 34:49.

Polacy na Karmøy Maraton

Gratulujemy reprezentantom naszego kraju, którzy wzięli udział w sportowej rywalizacji nie tylko z innymi uczestnikami, ale z samym sobą. Gratulacje dla Bartosza Górskiego (42 km, czas 3:49:33), Iwony Stępień (21 km, czas 2:06:02) oraz Moniki Diug (21 km, czas 2:08:16), a także dla uczestników biegu na 10 kilometrów Irka Korfini (37:32) oraz Gracjana Panasiuk ( 41:37)